تبلیغات
معماری کده - سلاح‌ ها و مهمات گروهک العبدلی کویت آمریکایی است

سلاح‌ ها و مهمات گروهک العبدلی کویت آمریکایی است

یکشنبه 30 آبان 1395 10:37 ق.ظ

 

سلاح‌ ها و مهمات گروهک العبدلی کویت آمریکایی است :: چرا ؟؟؟؟؟

 • سلاح‌ ها و مهمات گروهک العبدلی کویت آمریکایی است :: چرا ؟؟؟؟؟

  یک کارشناس نظامی کویتی به دادگاه جنائی این کشور اعلام کرد مواد منفجره ضبط شده از گروهک موسوم به «العبدلی» پیشرفته و ساخت آمریکا هستند.

  به گزارش «موعود»، دادگاه جنائی کویت کویت جلسه بعدی رسیدگی به اتهامات گروهک موسوم به «العبدلی» را به 21 ماه جاری (اکتبر) موکول کرد تا در آن جلسه پزشکان پزشکی قانونی حاضر شوند و گزارش‌ های خود درباره متهمان را ارائه دهند.

  بر اساس گزارش وبگاه خبری «الرأی»، دادگاه در جلسه محرمانه خود در دیروز (سه شنبه) به اظهارات یک کارشناس (افسر) نظامی آگاه به مواد منفجره و سلاح گوش داد، کارشناس مذکور اعلام کرد که مهمات و سلاح‌ های ضبط شده پیشرفته و ساخت آمریکا بوده‌اند به قدری که وزارت دفاع و کشور کویت نیز اینگونه مواد و اسلحه‌ هایی در اختیار ندارند.

  افسر مذکور افزود: بخش بسیار کمی از سلاح‌ ها به زمان حمله عراق به کویت باز می‌ گردد که بسیار قدیمی است اما بقیه سلاح‌ ها به ویژه مواد منفجره، آمریکایی و ساخت سال 2011 هستند.

  بیست و دو مرداد ماه امسال (1394) کویت اعلام کرد یک گروهک را به همراه مقادیر زیادی اسلحه و مهمات را در منطقه «العبدلی» این کشور بازداشت کرده و از آن زمان موج اتهامات علیه ایران و حزب‌ الله در این رابطه آغاز شد و برخی مقامات کویتی و رسانه‌‌ های این کشور مدعی شدند گروهک مذکور با ایران و حزب‌ الله ارتباط داشته‌اند.

  اسلحه و مهمات کشف شده شامل 56 راکت، 144 کیلوگرم تی ان تی و ماده منفجره بسیار قوی «پی.ای.4»، 19 تن مهمات، ‌سه قبضه راکت‌ انداز ضد تانک، آر.پی.جی،‌ 56 نوع مختلف از سلاح‌ های گرم و همچنین 204 نارنجک بود.

  منبع: خبرگزاری فارس


برچسب ها: سلاح‌ ، ها ، و ، مهمات ، گروهک ، العبدلی ، کویت ،